FMF-50FTF52-56K
Mfr.Part #
FMF-50FTF52-56K
Description
RES 56K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
56kOhm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
FMF-50FTF52-56K
YAGEO FMF-50FTF52-56K
56kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,