FMF-50FTE52-7K5
Mfr.Part #
FMF-50FTE52-7K5
Description
RES 7.5K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
7.5kOhm
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
FMF-50FTE52-7K5
YAGEO FMF-50FTE52-7K5
7.5kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,