FMF-50FTE52-6K8
Mfr.Part #
FMF-50FTE52-6K8
Description
RES 6.8K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
6.8kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
FMF-50FTE52-6K8
YAGEO FMF-50FTE52-6K8
6.8kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,