FMF-50FTE52-1K1
Mfr.Part #
FMF-50FTE52-1K1
Description
RES 1.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.1kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
FMF-50FTE52-1K1
YAGEO FMF-50FTE52-1K1
1.1kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,