FMF-50FTE52-120K
Mfr.Part #
FMF-50FTE52-120K
Description
RES 120K OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
120kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
FMF-50FTE52-120K
YAGEO FMF-50FTE52-120K
120kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,