FMF-50FTE52-11K
Mfr.Part #
FMF-50FTE52-11K
Description
RES 11K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
11kOhm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
FMF-50FTE52-11K
YAGEO FMF-50FTE52-11K
11kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,