FMF-50FRF52-560K
Mfr.Part #
FMF-50FRF52-560K
Description
RES 560K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
560kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMF-50FRF52-560K
YAGEO FMF-50FRF52-560K
560kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,