FMF-50FRF52-390K
Mfr.Part #
FMF-50FRF52-390K
Description
RES 390K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
390kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Datasheets
FMF-50FRF52-390K
YAGEO FMF-50FRF52-390K
390kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,