FMF-50FRF52-1K8
Mfr.Part #
FMF-50FRF52-1K8
Description
RES 1.8K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.8kOhm
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
FMF-50FRF52-1K8
YAGEO FMF-50FRF52-1K8
1.8kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,