FMF-50FRF52-150R
Mfr.Part #
FMF-50FRF52-150R
Description
RES 150 OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
150Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
FMF-50FRF52-150R
YAGEO FMF-50FRF52-150R
150Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,