FLXR2ATP12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FLXR2ATP12
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
RUGGD FLEX LIGHTPIPE CLR 12" AMB
Manufacturer :
Product Category :
Length :
304.8mm
Published :
Material :
Aluminium
Configuration :
Single
Factory Lead Time :
12 Weeks
Pbfree Code :
yes
Lens Color :
Orange
Mount :
Panel
Type :
Flexible 12 (304.8mm)
Mounting Type :
Panel Mount
Color :
Amber
Series :
FLXR
Lens Size :
7.1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lens Style :
Round with Domed Top
Datasheets
FLXR2ATP12
Introducing Visual Communications Company, LLC FLXR2ATP12 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Flexible 12 (304.8mm), Mounting Type:Panel Mount, FLXR2ATP12 pinout, FLXR2ATP12 datasheet PDF, FLXR2ATP12 amp .Beyond Visual Communications Company, LLC FLXR2ATP12 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Visual Communications Company, LLC FLXR2ATP12
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING