FLXR1ATP12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FLXR1ATP12
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
RUGGD FLEX LIGHTPIPE BLK 12" AMB
Stock
95
In Stock :
95
Manufacturer :
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Flexible 12 (304.8mm)
Pbfree Code :
yes
Lens Style :
Round with Domed Top
Mount :
Panel
Color :
Amber
Lens Color :
Orange
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
FLXR
Configuration :
Single
Mounting Type :
Panel Mount
Length :
305mm
Material :
Aluminium
Published :
2015
Lens Size :
7.1mm
Datasheets
FLXR1ATP12
Introducing Visual Communications Company, LLC FLXR1ATP12 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Flexible 12 (304.8mm), Mounting Type:Panel Mount, FLXR1ATP12 pinout, FLXR1ATP12 datasheet PDF, FLXR1ATP12 amp .Beyond Visual Communications Company, LLC FLXR1ATP12 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Visual Communications Company, LLC FLXR1ATP12
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING