FL1P-6QW-2-R110V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FL1P-6QW-2-R110V
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
LED RED 6MM SNAP 110VAC/DC STK
Stock
3
In Stock :
3
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Viewing Angle :
35°
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
FL1P
Lens Size :
7.40mm Dia
Ratings :
AC/DC
Lens Style :
Round with Domed Top
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination Style :
Wire Leads - 7.3 (185.42mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current :
15mA
Ingress Protection :
IP50
Panel Cutout Dimensions :
0.24 (6.00mm)
Lamp Color :
Red
Voltage :
110V
Type :
LED
Datasheets
FL1P-6QW-2-R110V
Introducing Mallory Sonalert Products FL1P-6QW-2-R110V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:110V, Type:LED, FL1P-6QW-2-R110V pinout, FL1P-6QW-2-R110V datasheet PDF, FL1P-6QW-2-R110V amp .Beyond Mallory Sonalert Products FL1P-6QW-2-R110V ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.