FL1P-10NJ-4-R2V
Mfr.Part #
FL1P-10NJ-4-R2V
Description
LED RED 10MM NUT 2VAC/DC STK
Stock
149
In Stock :
149
Ingress Protection :
IP50
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Termination Style :
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
Series :
FL1P
Voltage :
2V
Panel Cutout Dimensions :
0.39 (10.00mm)
Lens Style :
Round with Flat Top
Viewing Angle :
35°
Ratings :
AC/DC
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Datasheets
FL1P-10NJ-4-R2V
Introducing Mallory Sonalert Products FL1P-10NJ-4-R2V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:2V, FL1P-10NJ-4-R2V pinout, FL1P-10NJ-4-R2V datasheet PDF, FL1P-10NJ-4-R2V amp .Beyond Mallory Sonalert Products FL1P-10NJ-4-R2V ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.