FL1P-6QW-2-B24V
Mfr.Part #
FL1P-6QW-2-B24V
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
LED BLU 6MM SNAP 24VAC/DC STK
Stock
32
In Stock :
32
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Type :
LED
Series :
FL1P
Viewing Angle :
35°
Panel Cutout Shape :
Round
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Termination Style :
Wire Leads - 7.3 (185.42mm)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Millicandela Rating :
2000 ~ 3000mcd
Lens Style :
Round with Domed Top
Lamp Color :
Blue
Panel Cutout Dimensions :
0.24 (6.00mm)
Current :
15mA
Factory Lead Time :
18 Weeks
Ingress Protection :
IP50
Ratings :
AC/DC
Voltage :
24V
Lens Size :
7.40mm Dia
Datasheets
FL1P-6QW-2-B24V
Introducing Mallory Sonalert Products FL1P-6QW-2-B24V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:24V, FL1P-6QW-2-B24V pinout, FL1P-6QW-2-B24V datasheet PDF, FL1P-6QW-2-B24V amp .Beyond Mallory Sonalert Products FL1P-6QW-2-B24V ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.