FL1P-12QW-2-G24V
Mfr.Part #
FL1P-12QW-2-G24V
Description
LED GRN 12MM SNAP 24VAC/DC STK
Stock
20
In Stock :
20
Millicandela Rating :
8000 ~ 10000mcd
Lamp Color :
Green
Viewing Angle :
60°
Ingress Protection :
IP50
Lens Size :
15.70mm Dia
Termination Style :
Wire Leads - 7.3 (185.42mm)
Voltage :
24V
Ratings :
AC/DC
Lens Style :
Round with Domed Top
Panel Cutout Dimensions :
0.49 (12.50mm)
Series :
FL1P
Current :
20mA
Datasheets
FL1P-12QW-2-G24V
Introducing Mallory Sonalert Products FL1P-12QW-2-G24V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:24V, Type:LED, FL1P-12QW-2-G24V pinout, FL1P-12QW-2-G24V datasheet PDF, FL1P-12QW-2-G24V amp .Beyond Mallory Sonalert Products FL1P-12QW-2-G24V ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.