FL1P-10NW-4-Y2V
Mfr.Part #
FL1P-10NW-4-Y2V
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
LED YEL 10MM NUT 2VAC/DC STK
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Viewing Angle :
35°
Panel Cutout Shape :
Round
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lens Style :
Round with Flat Top
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Type :
LED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lamp Color :
Yellow
Panel Cutout Dimensions :
0.39 (10.00mm)
Series :
FL1P
Current :
20mA
Ingress Protection :
IP50
Ratings :
AC/DC
Voltage :
2V
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Termination Style :
Wire Leads - 7.3 (185.42mm)
Datasheets
FL1P-10NW-4-Y2V
Introducing Mallory Sonalert Products FL1P-10NW-4-Y2V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:2V, FL1P-10NW-4-Y2V pinout, FL1P-10NW-4-Y2V datasheet PDF, FL1P-10NW-4-Y2V amp .Beyond Mallory Sonalert Products FL1P-10NW-4-Y2V ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.