FL1M-8SJ-3-G24V
Mfr.Part #
FL1M-8SJ-3-G24V
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
LED GRN 8MM NUT 24VAC/DC STK
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Type :
LED
Millicandela Rating :
8000 ~ 10000mcd
Termination Style :
PC Pin
Series :
FL1M
Panel Cutout Shape :
Round
Lens Style :
Round with Domed Top
Current :
20mA
Ingress Protection :
IP65
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Viewing Angle :
180°
Lamp Color :
Green
Panel Cutout Dimensions :
0.31 (8.00mm)
Voltage :
24V
Ratings :
DC
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
FL1M-8SJ-3-G24V
Introducing Mallory Sonalert Products FL1M-8SJ-3-G24V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:24V, FL1M-8SJ-3-G24V pinout, FL1M-8SJ-3-G24V datasheet PDF, FL1M-8SJ-3-G24V amp .Beyond Mallory Sonalert Products FL1M-8SJ-3-G24V ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.