FL1M-12CA-1-G24V
Mfr.Part #
FL1M-12CA-1-G24V
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
LED GRN 12MM NUT 24VAC/DC STK
Stock
9
In Stock :
9
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Panel Cutout Shape :
Round
Current :
20mA
Factory Lead Time :
18 Weeks
Viewing Angle :
150°
Millicandela Rating :
8000 ~ 10000mcd
Lamp Color :
Green
Ingress Protection :
IP65
Ratings :
AC/DC
Series :
FL1M
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Type :
LED
Lens Size :
17.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage :
24V
Panel Cutout Dimensions :
0.47 (12.00mm)
Datasheets
FL1M-12CA-1-G24V
Introducing Mallory Sonalert Products FL1M-12CA-1-G24V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:24V, FL1M-12CA-1-G24V pinout, FL1M-12CA-1-G24V datasheet PDF, FL1M-12CA-1-G24V amp .Beyond Mallory Sonalert Products FL1M-12CA-1-G24V ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.