FL1M-8FJ-2-G110V
Mfr.Part #
FL1M-8FJ-2-G110V
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
LED GRN 8MM NUT 110VAC/DC UL STK
Stock
35
In Stock :
35
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Panel Cutout Shape :
Round
Panel Cutout Dimensions :
0.31 (8.00mm)
Current :
20mA
Viewing Angle :
150°
Lamp Color :
Green
Lens Style :
Round with Flat Top
Type :
LED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Ratings :
AC/DC
Ingress Protection :
IP65
Millicandela Rating :
8000 ~ 10000mcd
Voltage :
110V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Termination Style :
PC Pin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FL1M
Lens Size :
10mm T-3 1/8
Datasheets
FL1M-8FJ-2-G110V
Introducing Mallory Sonalert Products FL1M-8FJ-2-G110V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:110V, FL1M-8FJ-2-G110V pinout, FL1M-8FJ-2-G110V datasheet PDF, FL1M-8FJ-2-G110V amp .Beyond Mallory Sonalert Products FL1M-8FJ-2-G110V ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.