FL1M-8CJ-2-G110V
Mfr.Part #
FL1M-8CJ-2-G110V
Description
LED GRN 8MM NUT 110VAC/DC STK
Stock
27
In Stock :
27
Current :
20mA
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Viewing Angle :
60°
Ratings :
DC
Lens Style :
Round with Flat Top
Series :
FL1M
Lamp Color :
Green
Panel Cutout Dimensions :
0.31 (8.00mm)
Millicandela Rating :
8000 ~ 10000mcd
Voltage :
110V
Ingress Protection :
IP65
Datasheets
FL1M-8CJ-2-G110V
Introducing Mallory Sonalert Products FL1M-8CJ-2-G110V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:110V, FL1M-8CJ-2-G110V pinout, FL1M-8CJ-2-G110V datasheet PDF, FL1M-8CJ-2-G110V amp .Beyond Mallory Sonalert Products FL1M-8CJ-2-G110V ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.