FL1M-12CJ-1-Y24V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FL1M-12CJ-1-Y24V
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
LED YEL 12MM NUT 24VAC/DC STK
Stock
35
In Stock :
35
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Panel Cutout Shape :
Round
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Lamp Color :
Yellow
Series :
FL1M
Viewing Angle :
150°
Ratings :
AC/DC
Voltage :
24V
Lens Style :
Round with Flat Top
Type :
LED
Ingress Protection :
IP65
Factory Lead Time :
18 Weeks
Current :
20mA
Termination Style :
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
Panel Cutout Dimensions :
0.47 (12.00mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
FL1M-12CJ-1-Y24V
Introducing Mallory Sonalert Products FL1M-12CJ-1-Y24V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:24V, Type:LED, FL1M-12CJ-1-Y24V pinout, FL1M-12CJ-1-Y24V datasheet PDF, FL1M-12CJ-1-Y24V amp .Beyond Mallory Sonalert Products FL1M-12CJ-1-Y24V ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.