FL1M-12CJ-1-R12V
Mfr.Part #
FL1M-12CJ-1-R12V
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
LED RED 12MM NUT 12VAC/DC STK
Stock
14
In Stock :
14
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Type :
LED
Series :
FL1M
Lamp Color :
Red
Voltage :
12V
Lens Style :
Round with Flat Top
Panel Cutout Shape :
Round
Viewing Angle :
150°
Ratings :
AC/DC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ingress Protection :
IP65
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Current :
20mA
Panel Cutout Dimensions :
0.47 (12.00mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
18 Weeks
Termination Style :
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
Datasheets
FL1M-12CJ-1-R12V
Introducing Mallory Sonalert Products FL1M-12CJ-1-R12V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:12V, FL1M-12CJ-1-R12V pinout, FL1M-12CJ-1-R12V datasheet PDF, FL1M-12CJ-1-R12V amp .Beyond Mallory Sonalert Products FL1M-12CJ-1-R12V ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.