FL1470008
Mfr.Part #
FL1470008
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 16PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Frequency :
14.7MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Drive Level :
10 µW
Factory Lead Time :
15 Weeks
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.65 (mm)/L0.126XB0.098XH0.026 (inch)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
HTS Code :
Type :
MHz Crystal
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Height Seated (Max) :
0.031 0.78mm
Series :
SaRonix-eCera™ FL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
16pF
Frequency :
14.7456MHz
Frequency Stability :
±15ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm