FL1430032
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FL1430032
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Series :
SaRonix-eCera™ FL
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height Seated (Max) :
0.031 0.78mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Frequency :
14.3MHz
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.65 (mm)/L0.126XB0.098XH0.026 (inch)
Mounting Type :
Surface Mount
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Drive Level :
10 µW
Frequency :
14.31818MHz
Type :
MHz Crystal
HTS Code :
Load Capacitance :
18pF
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm