FKT38EIHD0.032768
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FKT38EIHD0.032768
Manufacturer
Fox Electronics
Package / Case
Cylindrical Can, Radial
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Crystals
Size / Dimension :
0.118Diax0.327L 3.00mmx8.30mm
Height Seated (Max) :
0.327 8.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35kOhm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Operating Mode :
Fundamental
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
NC38LF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency :
32.768kHz