FKP2D003301D00KSC4
Mfr.Part #
FKP2D003301D00KSC4
Description
CAP FILM 330PF 10% 100VDC RAD
Film Capacitors
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Radial
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
330pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Applications :
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.283Lx0.177W 7.20mmx4.50mm
Voltage - Rated AC :
63V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Dielectric Material :
Polypropylene (PP)
Termination :
PC Pins
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
WIMA FKP2D003301D00KSC4
Radial Film Capacitor 0.283Lx0.177W 7.20mmx4.50mm ±10% 330pF 63V