FKN5WSJR-73-330R
Mfr.Part #
FKN5WSJR-73-330R
Description
RES 330 OHM 5% 5W AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
Power (Watts) :
5W
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
330Ohm
Datasheets
FKN5WSJR-73-330R
YAGEO FKN5WSJR-73-330R
330Ohm, 5W, Wirewound,