FKN50SJR-52-3R6
Mfr.Part #
FKN50SJR-52-3R6
Description
RES 3.6 OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.098Diax0.248L 2.50mmx6.30mm
Resistance :
3.6Ohm
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Datasheets
FKN50SJR-52-3R6
YAGEO FKN50SJR-52-3R6
3.6Ohm, 0.5W 1/2W, Wirewound,