FKN50SFR-52-9R1
Mfr.Part #
FKN50SFR-52-9R1
Description
RES 9.1 OHM 1% 1/2W AXIAL
Wirewound
Min Operating Temperature :
-40°C
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Resistance :
9.1Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
2
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Supplier Device Package :
Length :
6.2992mm
Datasheets
FKN50SFR-52-9R1
YAGEO FKN50SFR-52-9R1
9.1Ohms, 0.5W 1/2W, Wirewound,