FKN400FR-73-0R33
Mfr.Part #
FKN400FR-73-0R33
Description
RES 0.33 OHM 1% 4W AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-40°C
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
4W
Axial
Published :
Series :
FKN
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
4W
Resistance :
330mOhms
Feature :
Flame Proof, Fusible, Safety
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
Length :
17.5006mm
Datasheets
FKN400FR-73-0R33
YAGEO FKN400FR-73-0R33
330mOhms, 4W, Wirewound,