FKN3WSJT-73-51R
Mfr.Part #
FKN3WSJT-73-51R
Description
RES 51 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance :
51Ohm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Series :
FKN
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
3W
Datasheets
FKN3WSJT-73-51R
YAGEO FKN3WSJT-73-51R
51Ohm, 3W, Wirewound,