FKN300JR-73-3R6
Mfr.Part #
FKN300JR-73-3R6
Description
RES 3.6 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance :
3.6Ohm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
Datasheets
FKN300JR-73-3R6
YAGEO FKN300JR-73-3R6
3.6Ohm, 3W, Wirewound,