FKN2WSJT-73-8R2
Mfr.Part #
FKN2WSJT-73-8R2
Description
RES 8.2 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
8.2Ohm
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Datasheets
FKN2WSJT-73-8R2
YAGEO FKN2WSJT-73-8R2
8.2Ohm, 2W, Wirewound,