FKN2WSJT-73-68R
Mfr.Part #
FKN2WSJT-73-68R
Description
RES 68 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±5%
Resistance :
68Ohm
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Datasheets
FKN2WSJT-73-68R
YAGEO FKN2WSJT-73-68R
68Ohm, 2W, Wirewound,