FKN2WSJT-73-5R6
Mfr.Part #
FKN2WSJT-73-5R6
Description
RES 5.6 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Resistance :
5.6Ohm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Datasheets
FKN2WSJT-73-5R6
YAGEO FKN2WSJT-73-5R6
5.6Ohm, 2W, Wirewound,