FKN2WSJT-73-2R7
Mfr.Part #
FKN2WSJT-73-2R7
Description
RES 2.7 OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Resistance :
2.7Ohm
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Datasheets
FKN2WSJT-73-2R7
YAGEO FKN2WSJT-73-2R7
2.7Ohm, 2W, Wirewound,