FKN2WSJT-73-22R
Mfr.Part #
FKN2WSJT-73-22R
Description
RES 22 OHM 5% 2W AXIAL
Through Hole Resistors
Pbfree Code :
yes
Published :
Resistance :
22Ohm
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
350 ppm/°C
Max Power Dissipation :
2W
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Datasheets
FKN2WSJT-73-22R
YAGEO FKN2WSJT-73-22R
22Ohm, Wirewound,