FKN2WSJT-73-20R
Mfr.Part #
FKN2WSJT-73-20R
Description
RES 20 OHM 5% 2W AXIAL
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Resistance :
20Ohm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Datasheets
FKN2WSJT-73-20R
YAGEO FKN2WSJT-73-20R
20Ohm, 2W, Wirewound,