FKN2WSJT-73-1R3
Mfr.Part #
FKN2WSJT-73-1R3
Description
RES 1.3 OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Resistance :
1.3Ohm
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Datasheets
FKN2WSJT-73-1R3
YAGEO FKN2WSJT-73-1R3
1.3Ohm, 2W, Wirewound,