FKN2WSJT-52-9R1
Mfr.Part #
FKN2WSJT-52-9R1
Description
RES 9.1 OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Resistance :
9.1Ohm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
FKN2WSJT-52-9R1
YAGEO FKN2WSJT-52-9R1
9.1Ohm, 2W, Wirewound,