FKN2WSJT-52-75R
Mfr.Part #
FKN2WSJT-52-75R
Description
RES 75 OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Resistance :
75Ohms
Power (Watts) :
2W
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
FKN2WSJT-52-75R
YAGEO FKN2WSJT-52-75R
75Ohms, 2W, Wirewound,