FKN2WSJT-52-4R7
Mfr.Part #
FKN2WSJT-52-4R7
Description
RES 4.7 OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Resistance :
4.7ohm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
FKN2WSJT-52-4R7
YAGEO FKN2WSJT-52-4R7
4.7Ohm, 2W, Wirewound,