FKN2WSJT-52-3R3
Mfr.Part #
FKN2WSJT-52-3R3
Description
RES 3.3 OHM 5% 2W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Resistance :
3.3Ohm
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
FKN2WSJT-52-3R3
YAGEO FKN2WSJT-52-3R3
3.3Ohm, 2W, Wirewound,