FKN2WSJT-52-18R
Mfr.Part #
FKN2WSJT-52-18R
Description
RES 18 OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
2W
Resistance :
18ohm
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Datasheets
FKN2WSJT-52-18R
YAGEO FKN2WSJT-52-18R
18Ohm, 2W, Wirewound,