FKN2WSJR-73-3R6
Mfr.Part #
FKN2WSJR-73-3R6
Description
RES 3.6 OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
3.6Ohm
Datasheets
FKN2WSJR-73-3R6
YAGEO FKN2WSJR-73-3R6
3.6Ohm, 2W, Wirewound,