FKN2WSJR-73-30R
Mfr.Part #
FKN2WSJR-73-30R
Description
RES 30 OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
30Ohm
Datasheets
FKN2WSJR-73-30R
YAGEO FKN2WSJR-73-30R
30Ohm, 2W, Wirewound,