FKN2WSJR-73-24R
Mfr.Part #
FKN2WSJR-73-24R
Description
RES 24 OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
2W
Resistance :
24Ohm
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Datasheets
FKN2WSJR-73-24R
YAGEO FKN2WSJR-73-24R
24Ohm, 2W, Wirewound,