FKN2WSJR-73-0R15
Mfr.Part #
FKN2WSJR-73-0R15
Description
RES 0.15 OHM 5% 2W AXIAL
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
150mOhms
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%
Feature :
Flame Proof, Fusible, Safety
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
11.5062mm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Package / Case :
Published :
Min Operating Temperature :
-40°C
Datasheets
FKN2WSJR-73-0R15
YAGEO FKN2WSJR-73-0R15
150mOhms, 2W, Wirewound,