FKN2WSFR-73-68R
Mfr.Part #
FKN2WSFR-73-68R
Description
RES 68 OHM 1% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
68Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
FKN2WSFR-73-68R
YAGEO FKN2WSFR-73-68R
68Ohm, 2W, Wirewound,